Obuvnické kurzy

Ušij si boty!

Obuvnické kurzy na fcb

Workshopy, které pořádám, jsou určeny pro zájemce, kteří si během dvou nabitých dnů ušijí a odnesou vlastní obuv. Kurz pořádám dvakrát měsíčně obvykle pro dva studenty, pro rok 2021 nabízím i kurzy individuální. Termíny jsou obsazené dlouho dopředu zájemci, kteří mne kontaktovali a vyjádřili svůj zájem o účast. Tím se dostali do pořadníku a jsou jim nabídnuty termíny přednostně mailem dřív, než jsou vyvěšeny veřejně. Praxe je ovšem taková, že zájemců je tolik, že zveřejnění ani nenastane a nové kurzy jsou obsazeny právě lidmi z pořadníku. Obvykle vypisuji termíny na rok dopředu a to na podzim. Seznam pošlu hromadným mailem a podle rychlosti odpovědí je obsazuji.

Pro rok 2021 jsou již všechny termíny obsazené!

Pro zařazení do listiny zájemců a případných náhradníků (stává se, že se před kurzem student omluví. To pak posílám hromadné avízo skupině náhradníků). Vypsané i případně uvolněné termíny jsou  na tomto rezervačním systému , kde se můžete také registrovat.

První den se skládá z úvodní teoretické části a pak z části praktické, kdy se pracuje na svršku obuvi. Druhý den se případně dodělává svrškařina a věnujeme se spodkařině a finiším tak, aby byla bota dokončena. Před kurzem je dobré rozmyslet a sdělit mi předem typ obuvi,  jaký si chcete vyrobit. Jsem velmi operativní, ale některé věci se skutečně během dvou dnů stihnout nedají. Pro inspiraci se podívejte na album bot, které si účastníci ušili zde

Zahrnu Vás množstvím důležitých informací, pravidel, poznatků a zdrojů z ruční výroby obuvi. Po celou dobu Vám budu k ruce a dohlédnu na to, abyste odešli v kvalitních botách, u jejichž zrodu jste od začátku byli a mohli jej sami ovlivnit.

Kurz trvá 2 x 9 hodin u mne v dílně v Praze 6, Nad Šárkou 114. Parkování lze zajistit před domem mimo placenou zónu (o víkendech je stání bezplatné v celé ulici). Cena je 9200,-/2 dny včetně veškerého materiálu na výrobek. Poloviční zálohu je třeba složit do tří neděl před konáním kurzu, zbytek je možné doplatit v hotovosti na místě. Sleva 600,- platí při objednání kurzu pro dva účastníky najednou (celková cena 17.200,-) Kurzy jsou poměrně intenzivní, nudit se spolu určitě nebudeme. Cena individuálního kurzu 17.200,-

Doporučuji si s sebou vzít pracovní oblečení nebo zástěru (hrozí potřísnění barvou, lepidlem, apreturou, olejem a voskem atd.). Osobám s delšími vlasy bych doporučoval pomůcky k jejich sepnutí. Pokud jsou účastníci sběhlí v práci s kůží, mohou si vzít oblíbené nářadí či useň. Po oba dny je pauza na oběd z přilehlé restaurace, pro účastníky s častějšími stravovacími zvyky je k dispozici občerstvení. V dílně je k také využití malý kuchyňský kout.

Parkování u domu lze zajistit mimo parkovací zónu.

Podrobnější  iInformace k nalezení na  facebooku kurzů

V případě zájmu nebo dotazů pište nebo volejte - budu se snažit odpovědět jakmile se dostanu k PC.

 


Workshop


Napište mi

Vaše osobní údaje budou zpracovány podle Podmínek zpracování osobních údajů.